אודותיי

שלום וברכה

אני פסיכותרפיסט גופני,  חבר באיגוד האירופאי לפסיכותרפיה גופנית ( EABP ) ושלוחתו הישראלית ( ILABP ).

בוגר המכון לטיפול בטראומה ITI ISRAEL לעבודה עם טראומה בשיטת "החוויה הסומטית" –SOMATIC EXPERIENCE.

מנחה קבוצות מוסמך מטעם היחידה ללימודים מתקדמים במכללת אורנים.

2011 -2007 לימדתי במכללת רידמן (סניף חיפה ותל אביב) במגמה לפסיכותרפיה גופנית.

2016 – 2012 הקמתי  יחד עם שותפים את "פסיכוסומה"- בי"ס ללימודים מתקדמים בפסיכותרפיה גופנית ב"מרכז הישראלי לרפואת גוף ונפש" שברמת השרון.

הטיפול שאני מציע מבוסס על הזרם הריכייני ( RAICH ) והנאו ריכייני בעולם הפסיכותרפיה הגופנית. התפיסה הטיפולית שלי היא אינטגרטיבית במהותה ומשלבת עבודה עם המפגש האנושי והקשר הטיפולי שנוצר, יחד עם אפשרות להתערבויות דרך מגע, תנועה ונשימה. אני מגיע מרקע נרחב של עבודה טיפולית במגע ושנים רבות של תרגול במסורות תנועה ומדיטציה שונות. ידע זה משתלב היטב עם ההכשרה והניסיון שרכשתי בפסיכותרפיה גופנית ובעבודה עם טראומה ( S.E )דרך ובעזרת הגוף.

מקבל מטופלים בקליניקה פרטית בקריית טבעון.

מסלול מקצועי

נולדתי וגדלתי בחיפה, מילדות התחלתי להתאמן ולתרגל תנועה באופנים שונים – התעמלות תחרותית ושחיה תחרותית כילד, ואומניות לחימה(קונג פו, טאייקוואנדו) בגיל הנעורים. בהמשך חיי הבוגרים עברתי לתרגל יוגה במסורות שונות ותנועה מודעת. בשנים האחרונות מצאתי בית עמוק ומזין בתרגול של צ'י קונג על פי מסורת ז'אננג.

התנועה והעבודה ההתפתחותית דרך הגוף מלווים אותי לאורך כל שנות חיי.

לאחר שחרורי מהצבא, החלטתי ללמוד מקצועות טיפול שמגע והקשבה לגוף מצויים בבסיסם. למדתי שיאצו (ב"תמורות") ורפלקסולוגיה (ב"מהות") – מכללות פרטיות בת"א.

לאחר מספר שנים בהם טיפלתי במגע, הגעתי להחלטה להמשיך את הכשרתי ולהרחיב את אופי העשייה הטיפולית אל מודל טיפולי המשלב גוף ונפש בצורה מובהקת יותר. למדתי במשך 3 שנים אצל יצחק גווטאה במכללת רידמן. יצחק, שהגיע מעולם אומניות הלחימה (קראטה-שוטוקאן) וביו-אנרגיה (רפי רוזן), פיתח שיטת טיפול ייחודית המשלבת שיחה עם מגע, תנועה, נשימה ועבודה אנרגטית לה קרא – "איזון-גופני-נפשי-אנרגטי". במקביל, במהלך שנים אלו, למדתי עיסוי רקמות עמוק בהיבט רגשי אצל גב' רוזן גולד.                                               בסיום המסלול התחלתי לטפל בשיטה בקליניקה פרטית.                                                                                                            .

משנת 2003, ובמשך ארבע השנים הבאות טיפלתי באופן פרטי בחיפה ובראש פינה, וליוויתי תשע קבוצות כאסיסטנט במכללת רידמן, במגמה המתהווה לפסיכותרפיה גופנית ,כמו גם בביה"ס פרטי שיצחק גוואטה פתח בראש פינה, בו לימד את שיטתו. במקביל, המשכתי את הכשרתי בפסיכותרפיה גופנית במכללת רידמן.

משנת 2006 אני מטפל באופן פרטי בפסיכותרפיה גופנית בתל אביב ובקרית טבעון.

2011- 2007 עברתי הכשרה בשיטת "החוויה הסומטית " –  somatic expirince. שיטה אותה פיתח (בעיקר) פיטר לווין, פסיכולוג שהתמחה בעבודה עם טראומות. מיתוך עבודתו (וחייו) הבין לווין את משמעות העבודה עם החוויה הגופנית כחלק מהותי בעבודה עם טראומות שונות ופיתח שיטה יעודית לעבודה עם מצבי סטרס וטראומה. עוד על השיטה בארץ ניתן למצוא באתר  healingtrauma.org.il                                             

בשנת 2017 סיימתי לימודי תואר שני בפסיכותרפיה גופנית(התואר אינו מוכר ע"י המל"ג בארץ) באוניברסיטת Anglia Ruskin שבקימבריג', אנגליה. עבודת התיזה שלי עסקה בחקירה של אספקטים גופניים של המרחב האינטרסובייקטיבי בפסיכותרפיה גופנית התייחסותית.

בשנת 2020 סגרתי את הקליניקה בתל אביב ואני מקבל כעת רק בקרית טבעון.

הוראה:

בשנת 2007 התחלתי ללמד במגמה לפסיכותרפיה גופנית במכללת רידמן. לימדתי את השנים הראשונות של המסלול ובהמשך ליוויתי סטודנטים בסיום מסלול ההכשרה, בפרקטיקום שהתקיים בהוסטלים שונים לפגועי נפש בחיפה. מעבר לכך, לקחתי חלק בבניית התכנים הלימודיים ובהתפתחות המגמה לפסיכותרפיה גופנית ברידמן. בשנת 2011 עזבתי את ההוראה במכללת רידמן.

בין השנים 2012-2016 – הקמתי יחד עם מספר שותפים את "פסיכוסומה"- ביס ללימודים מתקדמים בפסיכותרפיה גופנית. בי"ס פעל בתוך ה"מרכז הישראלי לרפואת גוף ונפש" ברמת השרון ופנה בעיקר למטפלים מוסמכים בתחום בריאות הנפש המעוניינים להתנסות ולהשתלם בשילוב של גוף בטיפול נפשי-ריגשי. במהלך שנות קיומו של בי"ס לקחתי חלק בניהולו, ארגון ימי עיון מקצועיים והוראה. 

בין השנים 2014-2017, העברתי בהנחיה משותפת סדנאות לאנשי מקצוע באנגליה, הולנד ובכנסים מקצועיים של האיגוד האירופאי לפסיכותרפיה גופנית בליסבון(2014) ובאתונה(2016).

.

חלק מחיי ומהכשרתי המקצועית, קשור קשר הדוק לתרגול מדיטציה על פי מסורות שונות מהעולם הבודהיסטי. השתתפתי בריטריט הראשון בשנת 1999, ומאז אני שומר את התרגול כחלק מחיי.